16 listopada 2022

Wykład online  Wszechnicy Edukacyjnej  Targówek

Zapraszamy Państwa, nauczycieli, rodziców i uczniów - 23 listopada br. o godz. 18.00 - na wykład online  Wszechnicy Edukacyjnej  Targówek w ramach cyklu „Ludzie miasta” o osobach zasłużonych dla Warszawy.

Wykład pt. "Gród na Starym Bródnie - nieszczęśliwie przerwana inwestycja Bolesława Chrobrego." wygłosi prof. dr hab. Tomasz Jasiński historyk - mediewista, badacz średniowiecznych dziejów Europy Środkowej; Dyrektor Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk; Profesor w Zakładzie Źródłoznawstwa i Nauk Pomocniczych Historii na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Autor książki pt. "Wokół początków Warszawy". Poznań: Instytut Historii UAM, 2021.

Zgłoszenie na wykład poprzez:

·         formularz Microsoft Forms: https://forms.office.com/r/WvubLfFaVM

·         lub zgłoszenia e - mail na adres: pborzecka@um.warszawa.pl

Cykl wykładów „Ludzie miasta” o osobach zasłużonych dla Warszawy - Wszechnica Edukacyjna Targówek to propozycja spotkań w ramach Wszechnicy Edukacyjnej, projektu rozwijającego umiejętności, wiedzę, zainteresowania mieszkańców Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Celem cyklu jest poszerzenie wiedzy na temat historii miasta, dzielnicy, poznania środowiska lokalnego oraz sylwetek i postaci, twórców małych ojczyzn, co znakomicie wpisuje się w działania edukacyjne skierowane do młodzieży oraz dorosłych - mieszkańców dzielnicy.